Al Pacino

al_pacino.jpgTytuł wpisu może nieco dziwić. Jak ten mały i brzydki włoch może być macho? 🙂 Prawdą jednak jest, że o byciu prawdziwym twardzielem (i „łamaczem” niewieścich serc) decydują w większości inne czynniki niż powierzchowność. Dzięki czemu Al nie raz grywał amanta – ten nieustępliwy, ale pełen pasji wzrok, twarda postawa – choćby w Devil’s Advocate (Adwokat Diabła). Rola właśnie w tym filmie wydobywa cały kunszt Al’a. Wcielenie zła, przewrotności, doskonałej gry na namiętnościach, strachu, intelekcie… jeśli diabeł miałby przybrać ludzką powłokę – to była by to taka postać z takim charakterem.

Czy emerytowany pułkownik – cokolwiek barwna i wzruszająca postać to o tyle pełna charyzmy i włoskiej namiętności – w Zapachu Kobiety (Scent of a Woman). Są to niewątpliwie role w których Al emanuje swoją pewnością, zręczną grą i flirtem, niesamowitą haryzmą na pograniczu totalnej bezczelności i szaleńczej brawury. A wszystkie te namiętności schowane w małym i ograniczonym świecie emerytowanego pułkownika, ktory na koniec postanawia zaszaleć.Al jednak to także niezapomniane role w Ojcu Chrzestnym. A idąc dalej – to niesamowita, poruszająca kreacja w People I know (Ludzie, których znam) – gdzie jest śmiertlenie smutny, przegrany i jednocześnie jak gasnąca gwiazda wykonuje ostatni olbrzymi wysiłek… aby zrobić coś dla świata, z którego sam drwi i w którym sam drwi ze swojego życia.

Two for the money (podwójna gra), Rekrut, Donie Brasco i wiele innych

Oczywiście wybrane kreacje mogą niekoniecznie w oczach wszystkich uchodzić za najwybitniejsze – jednakże wg mojej oceny pokazują wiele cudownego aktorstwa w wykonaniu Paciono. Wejście w każdą rolę nie jest dla niego rytuną w odgrywaniu tych samych póz, jak poruszająco potrafił się przemienić z twradego i emanującego siłą w złamanego i śmiertelnie zmęczonego. Mam nadzieję, że Al dostarczy nam jeszcze niejedną wspaniałą kreację.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s