Odszedł Leon Niemczyk

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł łódzki aktor Leon Niemczyk. Artysta był jednym z najwybitniejszych aktorów filmowych starszego pokolenia.

Na początku kariery Leon Niemczyk pracował w Objazdowym Teatrze Komedii Muzycznej w Warszawie. W 1949 roku był z wiązany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, a w latach 1950-1953 z Teatrem Ziemi Pomorskiej w Bydgoszczy, następnie przez kilka lat z łódzkim Teatrem Powszechnym. Od 1979 roku pracował wyłącznie w filmie.

W 1998 na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto jego gwiazdę w nowo powstałej Alei Gwiazd. W 1999 roku otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. W 2002 roku, Leon Niemczyk odebrał Złotą Żabę dla polskiego aktora na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage w Łodzi.

Leon Niemczyk służył w 444 batalionie III Armii Pattona. W 1999 roku otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Mieszkał w Łodzi. Znany był z zamiłowania do piłki nożnej – był zagorzałym kibicem Widzewa Łódź. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie. Miał 83 lata.

http://film.onet.pl/0,0,1442138,wiadomosci.html

Dobranoc Panie Leonie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s