Hannibal Rising

W USA mamy czwartą książkę traktującą o znanym Hanibalu Lecterze.
A film już się ponoć kręci – będzie smakowicie 🙂

Zobacz tez:

Trailer – Hannibal Rising

Trochę na ten temat:

Do amerykańskich księgarń trafiła czwarta część serii o Hannibalu Lecterze autorstwa Thomasa Harrisa, zatytułowana „Hannibal Rising”. Jej filmowa adaptacja już się rozpoczęła.

Hannibal Lecter to jedna z najsłynniejszych postaci książkowych. Stworzona przez Thomasa Harrisa, pojawiła się w sumie w czterech powieściach: „Czerwony smok”, „Milczenie owiec”, „Hannibal”, a ostatnio „Hannibal Rising”. To ostatnie dzieło to prequel, w którym autor opisuje traumatyczne dzieciństwo Lectera podczas drugiej wojny światowej.

Przyszły seryjny zabójca dorasta na Litwie w rodzinnej posiadłości, zamku Lecter. Jego matka jest piękną i kulturalną kobietą, a ojciec, książę, prawdziwym arystokratą. Jest jeszcze mała siostrzyczka Mischa. Sielanka jednak zostaje przerwana, gdy rozpoczyna się wojna i na kraj najeżdżają naziści. Litewscy kolaboranci zabijają jego rodzinę i w brutalny sposób znęcają się nad Mischą. Hannibal staje się gniewnym, zamkniętym w sobie dzieckiem, które dostaje się do sierocińca utworzonego przez Rosjan w zamku Lecter. Wuj Robert zabiera go stamtąd do Francji, gdzie Hannibal poznaje jego egzotyczną żonę, Lady Murasaki – japońską arystokratkę, która straciła rodzinę w Hiroszimie.

W pozostałej części powieści czytelnik śledzi historię tego, jak Hannibal stał się kanibalem, z nożem i widelcem poszukując zemsty na tych, którzy zabili jego siostrę.

Trzy pierwsze powieści Harrisa o Lecterze zostały już zekranizowane. Głównego bohatera zagrał Anthony Hopkins, którego nagrodzono Oscarem za kreację w „Milczeniu owiec”. Właśnie trwa adaptacja najnowszej części cyklu, którą reżyseruje Peter Webber. Rolę młodego Hannibala powierzono Gaspardowi Ullielowi. W jego ciotkę wcieli się Gong Li. Film pojawi się na ekranach w 9 lutego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s