Emigranci, Włochy i Piotr Adamczyk

Piotr Adamczyk
Długą, gorącą owacją na stojąco zakończyła się w środę wieczorem w rzymskim teatrze Sala Uno premiera „Emigrantów” Sławomira Mrożka z udziałem Piotra Adamczyka. Polski aktor, bardzo znany we Włoszech dzięki roli Jana Pawła II, po raz pierwszy zagrał we włoskim teatrze, i to po włosku. Grał brawurowo wzbudzając zachwyt widzów.

Reżyserem spektaklu jest Fabio Omodei, a wraz z Piotrem Adamczykiem, który wcielił się w postać prostego robotnika, wystąpił Paolo Alessandri.

Widzowie niezwykle żywiołowo reagowali na grę polskiego aktora, zwłaszcza w pierwszej, ocierającej się o komedię części sztuki. Włosi, którzy znali aktora wyłącznie z majestatycznej, pamiętnej roli Karola Wojtyły, zobaczyli go teraz po raz pierwszy w niezwykłej kreacji, pozwalającej zaprezentować także jego talent komediowy.

Adamczyk świetnie dał sobie radę z włoskim tekstem.

Jednym z najbardziej przejętych widzów był Giacomo Battiato, reżyser dwóch filmów o Janie Pawle II z udziałem Adamczyka. – Piotr był doskonały, jestem bardzo poruszony – powiedział Battiato.

Zainteresowanie spektaklem było ogromne, od dawna nie było już żadnych zaproszeń. Widzowie z trudem zmieścili się w małej sali teatralnej.

Organizatorzy przyznali, że musieli odmówić wielu osobom, które chciały zobaczyć spektakl.

Sztuka została zaprezentowana w ramach międzynarodowego festiwalu teatralnego odbywającego się w Wiecznym Mieście i już została uznana za jedno z jego najważniejszych wydarzeń. Był to spektakl pokazowy, propozycja dla włoskich teatrów. Wiadomo, że niektóre z nich wyraziły zainteresowanie wystawienia „Emigrantów” z polskim aktorem na swojej scenie.

zrodlo: onet

Brawo! Popularnosc we Wloszech pewnie troche na fali pamieci, ze gral JP2 – ale Piotr Adamczyk to z pewnoscia zawdowiec i pasjonat tego co robi, a to zawsze przeklada sie na rezultaty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s