Trouble Is My Business – Clive Owen i Frank Miller


Frank Miller stanie za kamerą filmowej adaptacji noweli Raymonda Chandlera „Trouble Is My Business”. W roli kultowego detektywa Philipa Marlowe’a wystąpi Clive Owen, z którym komiksiarz i reżyser spotkał się już w „Mieście grzechu”.

Produkcją zajmują się Marc Abraham i Eric Newman, którzy zapowiedzieli, że będą chcieli utrzymać klimat prozy Chandlera, tak jak i czas i miejsce akcji, czyli lata 40. w Los Angeles. Ich zdaniem Owen doskonale wpisze się w atmosferę kryminału i świetnie spisze się jako narrator opowieści, co już udowodnił pracując przy filmowej adaptacji komiksu „Sin City”.

– Frank Miller wie więcej na temat filmu noir, niż ktokolwiek inny kogo poznałem. Od razu widać, że twórczość Raymonda Chandlera miała na niego wielki wpływ – stwierdził Owen. – Miller ekranizujący Chandlera to doskonałe połączenie.

Będzie to pierwsza filmowa ekranizacja „Trouble Is My Business”. Producenci nie wykluczają, iż rozpocznie on serię obrazów o przygodach Philipa Marlowe’a.

Dla Millera będzie to kolejne zobowiązanie reżyserskie. Twórca w planach przeniesienie na duży ekran powieści graficznej Willa Eisnera „The Spirit”. Autor pracuje również nad kontynuacją „Sin City – Miasta grzechu”. Owena natomiast już wkrótce będzie można zobaczyć u boku Cate Blanchett w dramacie kostiumowym „Elizabeth: Złoty Wiek”, a także w kryminale „Shoot-‚Em-Up”.

zrodlo: onet

Miła wiadomość – w dwóch słowach 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s