Polska premiera najnowszego filmu Davida Lyncha

Znany twórca filmowy David Lynch przybył w czwartek do Gdańska, aby uczestniczyć w polskiej premierze swojego najnowszego filmu „Inland Empire”. Uroczysty pokaz dzieła jest częścią 12 Festiwalu Gwiazd.
Projekcja odbyła się w czwartkowy wieczór w gdańskim kinie Neptun.

David Lynch, który podobnie jak inni goście projekcji wszedł do gdańskiego kina po czerwonym dywanie, został owacyjnie przyjęty przez zgromadzonych widzów. – Jestem wielkim przyjacielem Polski, jest znakomicie być razem z wami w pięknym mieście Gdańsk, jestem tu pierwszy raz – przyznał amerykański twórca.

W obrazie Lyncha, który wyreżyserował i napisał scenariusz, główne role zagrali Laura Dern, Jeremy Irons, Justin Theroux, Karolina Gruszka i Krzysztof Majchrzak. W filmie wystąpił też zmarły kilka miesięcy temu Leon Niemczyk.

„Inland Empire” został zrealizowany częściowo w polskich plenerach w Łodzi, opowiada o aktorce Nikki – w tej roli Laura Dern – starającej się o udział w remake’u pewnego filmu. Jego produkcja została przerwana kilka lat temu z powodu śmierci dwójki głównych bohaterów i w związku z tym film cieszy się złą sławą. Mimo tego Nikki przyjmuje rolę. Bez wątpienia miał na to wpływ wybór jej filmowego partnera, którym okazuje się przystojny Devon – w tej roli znany z „Mulholland Drive” Justin Theroux. Obraz, przy którym pracują, to historia o miłości, zdradzie i zemście. Filmowa fikcja bardzo szybko staje się rzeczywistością. Nikki i Devon mają romans, o którym dowiadują się ich współmałżonkowie.

zrodlo: film.onet.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s