Damian Ul – nagrodzony w Tokyo

sztuczki.jpg
Damian Ul, dziesięciolatek, który zagrał w filmie „Sztuczki” Andrzeja Jakimowskiego, został laureatem nagrody dla najlepszego aktora na 20. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.

Akcja filmu rozgrywa się w Wałbrzychu. Główni bohaterowie to mały chłopiec Stefek i jego nastoletnia siostra Elka. Dzieci są wychowywane tylko przez mamę. Ich ojciec opuścił przed laty rodzinę i związał się z inną kobietą. Stefek chciałby, żeby ojciec wrócił. Nie zamierza jednak biernie czekać na to, co przyniesie czas. Postanawia „zakląć” los. A dokładniej – dzięki małym przekupstwom, sztuczkom, nastawić los życzliwie do swych pragnień; sprawić, by zrządzeniem losu wydarzenia potoczyły się zgodnie z planami Stefka.

Damian Ul ma 10 lat, mieszka w Wałbrzychu, chodzi do IV klasy, a rolę w „Sztuczkach” otrzymał po castingu zorganizowanym w jego szkole.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Tokio od 1985 roku zaliczany jest do dwunastu najbardziej prestiżowych festiwali konkursowych, umieszczonych przez FIAPF (Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych) na liście „A”, obok Berlina, Cannes czy Wenecji. Oprócz konkursu głównego, są tam również sekcje pozakonkursowe: „Special Screenings” (prezentacja kina światowego), „Winds of Asia-Middle East” (najnowsze trendy w kinematografiach azjatyckich) oraz „Japanese Eyes” (kino japońskie).

zrodlo: onet

Gratulacje! Moze nam zajasnial nam nowy talent.
Trzeba zobaczyc ten film.

Reklamy

1 komentarz do “Damian Ul – nagrodzony w Tokyo

  1. admin

    Polski film „Sztuczki” w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego odbywa triumfalny pochód po festiwalach. Na swoim koncie ma już sześć nagród przyznanych na imprezach filmowych na całym świecie. Na 64. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji zdobył dwa wyróżnienia: Nagrodę Europa Cinema dla Najlepszego Filmu Europejskiego oraz Nagrodę Laterna Magica.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s