The Wrestler – nagrodzony w Wenecji

The Wrestler - Mickey Rourke

Amerykański film „The Wrestler” w reżyserii Darrena Aronofsky’ego wygrał wenecki festiwal. Film typowany był na faworyta do nagrody. Zwycięzcą bez nagrody został jego gwiazdor Mickey Rourke – choć był typowany do statuetki dla najlepszego aktora – nie mógł jej odebrać ze względu na festiwalowy regulamin. Sam gwiazdor twierdzi, że był to najlepszy, ale zarazem i najtrudniejszy film w jego karierze.Amerykański film „The Wrestler” w reżyserii Darrena Aronofsky’ego otrzymał nagrodę Złotego Lwa na festiwalu filmowym w Wenecji. Zwycięzcę ogłoszono podczas sobotniej gali na zakończenie 65. edycji imprezy.

Nagrody dla najlepszych aktorów wręczono Francuzce Dominique Blanc i Włochowi Silvio Orlando.

Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię dostał Aleksiej German junior z Rosji za film „Bumażnyj Sołdat” (dosł. papierowy żołnierz).

Dominique Blanc została uhonorowana nagrodą dla najlepszej aktorki za główną rolę w filmie „L’Autre” Patricka Mario Bernarda i Pierre Trividica. Silvio Orlando został nagrodzony za rolę w filmie „Papa di Giovanna” (dosł. ojciec Giovanny), którego reżyserem jest Pupi Avati.

Specjalną nagrodę jury otrzymał film „Teza” Etiopczyka Haile Gerimy.

Nagrodę imienia Marcello Mastroianniego dla aktora młodego pokolenia przyznano Jennifer Lawrence („The burning plain” (dosł. płonąca równina) w reżyserii Guillermo Arriagi).

Festiwal trwał przez 11 dni. Nie był zbyt dobrze oceniany przez widzów i krytyków, aczkolwiek jego dyrektor artystyczny zapowiada, że w przyszłym roku będzie lepiej. Wśród najgłośniejszych wydarzeń imprezy znalazły się (poza filmem „The Wrestler”) premiera najnowszego dzieła Kathryn Bigelow – „The Hurt Locker” oraz filmu Jonathana Demme – „Rachel Getting Married”, w którym wyjątkowo mroczną kreację stworzyła Anne Hathaway.

zrodlo: onet

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s