Wajda skończył zdjęcia do “Tataraku” – premiera zimą

Andrzej Wajda zakończył zdjęcia do filmu „Tatarak”, ekranizacji prozy Jarosława Iwaszkiewicza – z Krystyną Jandą w roli głównej. Premiera filmu zapowiadana jest na styczeń lub luty.
Oprócz Jandy, w „Tataraku” zagrali m.in. Jan Englert, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Julia Pietrucha oraz Paweł Szajda – amerykański aktor polskiego pochodzenia, znany z filmu „Pod słońcem Toskanii” Audrey Wells (2003), gdzie wystąpił u boku Diane Lane.

Wajda po raz czwarty podjął się ekranizacji prozy Iwaszkiewicza – po „Brzezinie” (1970), „Pannach z Wilka” (1979) i „Nocy czerwcowej” – spektaklu telewizyjnym z 2001 roku, będącym adaptacją opowiadania Iwaszkiewicza z tomu „Zarudzie”, opublikowanego w 1976 r.

zrodlo: onet

Reklamy

2 komentarze do “Wajda skończył zdjęcia do “Tataraku” – premiera zimą

 1. admin

  „Tatarak” Wajdy od 24 kwietnia w kinach

  „Tatarak” Andrzeja Wajdy, z Krystyną Jandą w roli głównej, nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Berlinie, trafi do polskich kin 24 kwietnia – poinformował jego dystrybutor.

  Nowy film Wajdy zebrał bardzo dobre oceny po projekcjach w Berlinie.

  „Poruszającą medytacją o śmierci; niemal samobójczo odważnym filmem” – nazwał go dziennik „Tagesspiegel”. „To diament w popiele tegorocznego konkursu”, napisał z kolei dziennik „Frankfurter Rundschau”; jego recenzent uznał „Tatarak” za najbardziej interesujący film biograficzny konkursu Berlinale, „prawdziwie osobiste, minimalistyczne dzieło o szczerej poetyckiej sile”.

  Prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich Jacek Bromski uważa, że „Tatarak” to film bardzo nowatorski formalnie, że Wajda pokazał całkiem nowy wymiar kina.

  Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s