Złote kaczki i 100 lecie kina oraz komedii

W środę wieczorem w Warszawie w Sali Kongresowej odbyła się uroczysta gala wręczenia Złotych Kaczek – nagród miesięcznika „Film”. Uroczystość otworzył i zamknął występem muzycznym Robert Rozmus, a galę poprowadzili Grażyna Torbicka oraz Zbigniew Zamachowski. Impreza upłynęła pod znakiem 100-lecia polskiego kina i komedii. Zdecydowanymi zwycięzcami uroczystości okazały się trzy polskie komedie: „Seksmisja”, „Sami swoi” oraz „Lejdis

Za najlepszą polską aktorkę komediową stulecia uznano Irenę Kwiatkowską. Aktorka pokonała takie rywalki, jak Hanka Bielicka, Stanisława Celińska, Katarzyna Figura i Bożena Dykiel. Na scenę wkroczyła wśród owacji na stojąco. „To kobieta, która żadnej kaczki się nie boi” – witali laureatkę prowadzący. – To ja mam być? Bardzo miłe słowa. Bóg zapłać – stwierdziła z kolei Irena Kwiatkowska, odbierając statuetkę.

Za najlepszego polskiego aktora komediowego stulecia uznano natomiast Jerzego Stuhra.

Kolejną statuetkę wieczoru odebrał, również w imieniu swojego ojca – Stanisława Barei, Jan Bareja. Mistrz uznany został za najlepszego reżysera komedii stulecia.
g33.jpg

Za najlepszą polską komedię stulecia czytelnicy „Filmu” uznali „Seksmisję”. – Myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy. Jak to robiliśmy, to nie wiedzieliśmy nawet, czy to będzie ktoś oglądał.
W trakcie drugiej części gali Złotych Kaczek ogłoszono laureatów nagród za sezon 2007/2008. Statuetka dla najlepszej aktorki trafiła w ręce Danuty Szaflarskiej za kreację w filmie „Pora umierać”.

Za najlepszego aktora uznano z kolei Piotra Adamczyka. Wyróżnienie otrzymał za kreację, którą stworzył w filmie „Lejdis”. Była to pierwsza, ale nie ostatnia nagroda dla przeboju kinowego ostatniego sezonu.

Kolejną nagrodą wieczoru dla filmu „Lejdis” było wyróżnienie dla scenarzystów. – Każdy z autorów ma ten przywilej, że może podziękować wszystkim tym, którym zawdzięcza tę nagrodę. Ten film obejrzało dwa i pół miliona widzów – dziękował w imieniu zespołu scenarzystów Andrzej Saramonowicz.

Reklamy

1 komentarz do “Złote kaczki i 100 lecie kina oraz komedii

  1. admin

    Coz Seksmisja i Sami Swoi obok Lejdis… i Irena Kwiatkowska jako aktorka stulecia (jakie ma dobre role poza 40latkiem?) chyba nie warto juz sie zajmowac tym festiwalem…

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s